Zábavní park Gardaland – Adrenalin na břehu Lago di Garda

Gardaland je italský zábavní park, tak trochu Disneyland s vlastními maskoty a příběhem. Rozprostírá se na břehu jezera Lago di Garda a patří k největším zábavním parků v Evropě. Na ploše přes 700 000 m2 najdete více než 70 atrakcí.

Kromě velkého množství adrenalinových drah tu najdete i různé tematické atrakce v krásném animovaném provedení nebo vodní atrakce a dráhy, které jsou taky hodně pěkné. Někdy si připadáte jako na řece někde v Africe apod. Zážitek je to pro dospělé i pro děti!

Cestou do Gardalandu potkáte krásnou alpskou přírodu, hory a samotný park pak leží u jezera, na které je z některých vyhlídkových atrakcí úžasný pohled. Uvnitř parku je mnoho restaurací, rychlého občerstvení, pizzerií, barů i kaváren. Dokonce je tam lékárna. A samozřejmě mnoho obchůdků se suvenýry, většinou s tématikou parku.

Já jsem byla v Gardalandu v červenci 2015, ale říkala jsem si, že by byla škoda ho tu nezmínit v nějakém článku. Tehdy jsme se sebraly s partou holek a jely jsme autobusem se zájezdem. Večer v 22 jsme odjížděly z Prahy a ráno v 10 už čekaly na otevření parku, kde jsme byly až do zavíračky a pak zase jely domu. Stálo to tehdy něco mezi 1-2 tisícovkama, nepamatuju si už přesně, ale kromě cesty tam byla zahrnutá i cena vstupu do parku, kde pak máte všechny atrakce už zdarma.

Jestli jsme si z té cesty vzala nějaké ponaučení? Ano, určitě nejezděte do Gardalandu v červenci. Nejen, že je tam mnohonásobně víc lidí a čekací doba na atrakce byla kole 40-50 minut… (vždy tam svítí taková tabulka, která je součástí každé atrakce, a tam je psáno, kolik minut je čekací doba), ale také bylo šílené horko.

Větší horko než ten den, jsem ve svém životě nezažila. V Čechách i v Bulharsku, kam jsem tehdy odlétala hned druhý den po návratu, mi 30 stupňů přišlo jako naprosto pohodová teplota.

Celý den jsme se chodily s holkama máčet do fontán, které v Gardalandu byly, a kupovaly jsme si ledovou tříšť. Nakonec jsme se chodily ještě chladit do šálků – atrakce, kde sedíte v hrníčcích a jezdíte dokola – tam to totiž alespoň foukalo a byl tam stín. 😀


Co se týče té čekací doby, moji synovci tam byli několikrát před prázdninami a nikdy nebyla prý tak dlouhá, jako jsme měly my v červenci. Proto doporučuji tam jezdit mimo prázdniny – vyhnete se obrovským vedrům i čekačkám. I přes ty dlouhé fronty jsme ale stihly projít všechny horské dráhy a nakonec jsme narazily i na ty, kde byla čekací doba mnohem kratší. Nejhorší byla u těch největších novinek, které v Gardalandu byly.

V horku byla super také jízda v pyramidě. Na vozíčkách jsme jezdily obří pyramidou a střílely laserovými pistolkami, které byly přidělané na každém vozíku. Čekací doba tam byla nulová, protože vláček jezdil stále dokola, měl hodně vagónů a navíc to nebyl žádný velký adrenalin. Ale v tom horku nám to bodlo. Jely jsme na tom asi 6x dokola. 😀

Vlastně jsme za ten celý den, což bylo asi 12 hodin, stihly projít snad všechny atrakce a některé i víckrát. Večer se navíc čekací doba ohromně zkrátila, když v parku bylo méně lidí. Takže třeba na dráze Mammut (rodinná dráha s vozíčky postavená podle Doby ledové) už byla jen 5minutová oproti 40minutové ráno. Šly jsme pak několikrát dokola.

Mimochodem, u každé atrakce vás vyfotí a vy si pak můžete fotky nechat vytisknout. Když pak jezdíte na něčem dokola, už vytipujete, kde přesně je foťák umístěn a můžete zkusit i nějakou super fotku s pózou. Ale chtějí za ně docela dost.

Atrakce!

A kdybych měla doporučit atrakce, na které rozhodně neopomenout zajít? Ať je to jakákoliv horská dráha, všechny jsou perfektní a těžko se vybírá jedna. Většina horských nebo vodních drah je spojena s pohádkovým nebo dobrodružným příběhem. Pokud chcete něco fakt rychlého, Blue Tornádo – závěsná horská dráha s 5 loopingy a maximální rychlostí 110 km/hod. a přetížením 5G s kolejemi nahoře, patří k nejrychlejším horským dráhám vůbec.

Ještě stojí za zmínku Sequoia Adventure! Toje neobvyklá dráha, která je docela dost pomalá a většinu jízdy jedete hlavou dolů. Nejdřív jsme se jí trochu bály, ale bylo to super! Jen pozor na brýle, čepice a další věci, co by vám mohly spadnout. Není tu žádný tlak, takže jakmile se otočíte hlavou dolu, může vám všechno vypadnout. U většiny drah jsou naštěstí i odkládací prostory na batohy atd.

Potom určitě zajděte do stromu! Ačkoliv vám tam budou vyprávět jakýsi příběh v italštině, kterému nerozumíte, nakonec půjdete do místnosti, kde vás usadí a celá místnost se začne hýbat – ale tak, že vám bude jen přecházet zrak. Je to vlastně optická iluze, ale skvělá. Super zážitek! … nenechte se odradit, že to nejdřív vypadá jen jako procházka umělým pohádkovým stromem pro děti.

Pak je hodně super pirátská loď – I Corsari. Na první pohled to není vidět a myslíte si, že se jen projdete po lodi, ale nenechte se zmást! Uvnitř lodi protéká voda, nasednete na lodičky a poplujete zajímavou cestou plnou zážitků. Proplujete 30–40 m pod zemí mnoha tmavými jeskyněmi a potkáte třeba i piráty z Karibiku. Je to moc zajímavě a hezky udělané! Tahle pirátská projížďka je jediná vodní podzemní atrakce svého druhu v Evropě.

Z vodních drah se mi nejvíc líbila Jugle Rapids. Dráha vás zavede do pravé džungle plné vodopádů, různých soch a staveb a nástrah. Nastoupíte do člunu pro 6 osob a pak plujete a plujete… je to fakt zážitek!

Gardaland je fakt super! Doporučuju ho a určitě se tam zas někdy zajedu podívat. Užijete si spoustu zábavy! Jinak je tam ještě vodní svět Sea Life, v kterém jsem nebyla, protože se platil zvlášť, a hlavně jsme tam jely kvůli atrakcím. Část z naší skupinky tam ale šla a prý byl moc pěkný. Takže, pokud máte rádi ryby a zajímá vás podmořský svět…

5 Replies to “Zábavní park Gardaland – Adrenalin na břehu Lago di Garda

  1. Jé to muselo být super. Já takhle byla v Německu v Legolandu, docela mi ho to připomíná. Tam také měly i focení u atrakcí, jen to bylo pěkně drahé. 🙂 Škoda, že nemám nikoho, kdo by se mnou jel. 😀

    Somethingbykate

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *