Kam na dobrou kávu, dortík nebo brunch v Praze? Dalších 5 tipů je tady!

Všimla jsem si, že články s tipy na zajímavá místa jsou u vás docela v oblibě a tak v nich hodlám pokračovat. Přesně jak jsem slíbila v předchozím článku o kavárnách, přidávám další pětici míst s mňamózní kávou nebo jinýma dobrotama a hezkým prostředím, kam stojí za to se vypravit. Tentokrát jsem vybrala pět od sebe dost odlišných míst, takže si snad přijde na své každý.

 

Coffee room.

Coffee room. je maličká kavárnička, kde může být trochu těsno, pokud je plno. Je tu ale moc milé rodinné prostředí a sympatický personál, takže to určitě nějak přežijete. Já doporučuju, dorazit sem spíše tak 1-2 hoďky před zavíračkou, kdy už bývá prázdněji. Ale to zase nestihnete jejich perfektní brunch! Ten mají fenomenální, za fajn ceny a rychle připravený! Samozřejmě nechybí dobrá káva… a kdo nemá rád kávu, může si dát něco jiného.

Jako jedna z mála kaváren teď nabízejí i růžové latté s červené řepy. Stejně jako v matcha latté v něm samozřejmě žádná káva není. Řepové lattéčko chutná spíše jako chai latté, v kterém také latté není. Nemusíte se bát, žádná extrémní podivnost to není, i když to tak možná zní. 🙂 Určitě se tam stavte. Tohle růžové latté zatím na moc místech nemají… a minimálně se bude hezky vyjímat na vaší #brunch #foodporn #dnesjem insta fotce.

Cukrárna Alchymista

Je libo záhadné místo opředené tajemstvími, kde se budete tak trochu bát, ale zároveň se cítit jako v nějaké pohádce? Pak rozhodně stojí za to zajet na Letnou a dojít si do cukrárny Alchymista! Své kouzlo to má i v zimě, ale za mne je lejlepší léto. Starý nábytek, tajemná atmosféra, obrazy na zdech, sklep, kde má alchymista svou dílničku a tajné přísady, které míchá do speciálních nápojů, jež tento podnik nabízí… K tomu kouzelnické karty na stole, nápoje ve skleněných číších, živí ptáčci v klícce, černý kocour, který vše hlídá…

Jako byste se ocitli v jakémsi začarovaném domě. To tajemno je tu cítit hned, jakmile vkročíte dovnitř. A proč sem zajít v létě? když projdete cukrárnu skrz, vzadu najdete dveře do vnitro bloku, kde je krásný zahrádka plná zeleně, květin a dokonce tekoucí voda. Krásná zahrádka budí pocit, jako bychom trávili čas někde jinde než v Praze. V nabídce jsou různé druhy výjimečných limonád až po lahodné dortíky. A jako bonus, na stejné adrese najdete i muzeum kávy. Alchymista už na vás čeká… 😛

 

KafeKolej

Tohle sice není žádná kavárna, kde byste si sedli a poklábosili s přáteli, ale je to nejlepší káva s sebou, kterou v Praze najdete (teplá i ledová)! Seženete ji na Smíchovském Nádraží. Mají navíc opravdu super ceny a vždy je zde příjemná obsluha!!! Co tu mám ovšem nejraději, jsou jejich kelímky s různými slogany o kávě.

A také byste si podle nich měli kávu vychutnávat takovou, jaká je a ne ji kazit cukrem – což já ale dělám ráda, protože bez cukru mi zas tolik nechutná. Každopádně, proč to zmiňuju – slogany o tom, jak vás odradit od slazení kávy, mají zase na sáčcích s cukrem. KafeKolej je jeden ze dvou expresso barů české pražírny Kávový Klub. Druhý je Kafe Karlín. Záleží tedy jen na vás, který máte blíž.

 

Cup and Cake

Máte rádi cupcaky? Cup and Cake je skvělá cukrárna na Nových Butovicích, hned jak vylezete z metra, kde mají těhle prvotřídních mini dortíků velký výběr. A mají i jiné dortíky a sladkosti. Ceny jsou velmi přijatelné, skoro o polovičku než je tomu například v některých pražských kavárnách. Chutnala mi tu i zdejší káva.

Před podnikem je fajn venkovní posezení pod střechou. Vnitřní interiér by ale mohl být trochu lepší. Červeno-černo-bílá kombinace je sice fajn, ale do tohoto prostředí by se hodily spíše světlejší pastelové barvy nebo více dřeva. Navíc umělohmotné díraté židličky ani nebyly moc pohodlné. Jinak ale vše chválím na jedničku, hlavně ty dortíky!

 

Bibloo Cafe

Pokud hledáte místo s hezkým výhledem a zároveň něco moderního a pohodového, je dobrou volbou Bibloo Cafe v OD Kotva na Náměstí Republiky. Vejděte do Kotvy a dejte se doleva… tam uvidíte výtah, který vás zaveze až do 4. patra, kde se Bibloo nachází. Nejdřív projdete Bibloo store, kde najdete spousty designových věciček ke koupi… vydáte se úplně doprava a tam už na vás budou čekat pohodlná křesílka a závěsná sedací „vajíčka“ u proskleného výhledu na Palladium a náměstíčko před ním.

Designový nábytek, prostředí jedinečného značkového zboží Bibloo kolem dokola, chutné dortíky i nápoje… to vše na jednom místě. Kávu tu sice namají úplně podle mého gusta, ale například limonády nebo nějaký ten alkoholický drink, to umí skvěle. Pokud máte rádi moderní a neobyčejné věci, určitě sem někdy zajděte.

5 Replies to “Kam na dobrou kávu, dortík nebo brunch v Praze? Dalších 5 tipů je tady!

  1. Ani v jedné jsem nikdy nebyla! To je zase ostuda. Já teda moc na kavárny nejsem, ale ty dortíky vypadají až moc dobře. Takže se přemůžu, haha! Článek ukládám a hned jak budu v Praze, kouknu po tom 🙂
    Ejnets on the road

    1. Jé, to mě těší, že tě to takhle zaujalo 🙂 Tak pak dej vědět, jak se ti tam líbilo a hlavně chutnalo 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *