Superpotraviny a kafe nekafe – Zdravé a zároveň moooc dobré!

V poslední době se spousta lidí kolem mne snaží jíst zdravě. Myslím si, že je to fajn, do jisté míry. Já mám vlastně například ovoce a zeleninu fakt ráda, takže mnohdy moje jídlo vypadá zdravěji, aniž bych se o to sebevíc snažila. Popravdě, nejsem žádný extrémista, propagátor za každou cenu a zastánce zdravých potravin.

Myslím si, že je to prostě na každém, co, jak a kdy jí. Taky občas „prasim“ a někdy i víc, než občas… 😀 Ale poslední dobou se docela snažím. Zamilovala jsem se do avokáda, piju ovocný nebo zeleninový (nejvíc červená řepa a zelí) BIO šťavky z DMka, snažim se jíst hodně zeleniny a ovoce a dost často si dělám smoothie nebo acai bowl – pro ty, co nevědi, o čem je řeč… prostě misky plný hodně dobrejch a zároveň zdravejch věcí! A právě na Acai bowl a přísadách do něj, bych se chtěla zaměřit níže…

A co se tedy do takového Acai Bowl dává?

Většinou ho stavím na jogurtovém základu, ten je přeci jen rychlejší než smoothie. Do něj zamíchám dvě důležité ingredience: 1-2 lžičky prášku z 100% BIO Acai a stejné množství Antioxidačního Mixu od Ecce Vita. A pak už je to na vás – oříšky, kokos, müsli, semínka, ovoce… co jen máte rádi.

Co je to Acai?

Acai berry jsou bobulovité plody z palmy rostoucí přímo v centru deštných pralesů v okolí Amazonky a je silným antioxidantem. Podobají se našim borůvkám, kterým se i docela podobá velikostí, tvarem i barvou. právě Acai je to, co jogurt nádherně zbarví do fialovo-růžové syté barvy.

Antioxidační Mix od Ecce Vita

Druhou důležitou ingrediencí je tedy Antioxidačního Mixu od Ecce Vita – jde o směs plod, které obsahují mnoho antioxidantů. Součástí jsou i výše zmíněné Acai berry. Tahle superpotravinová směs má mnoho blahodárných účinků na zdraví. Více si o nich přečtěte ZDE. Směs se dá přidat například i do smoothies, zmrzliny nebo raw dezertů. Prý by však tuhle směs neměly užívat děti, těhotné a nebo kojící ženy.

A tady je jeden mini receptík pro inspiraci na Acai Bowl viz FOTO:

– bílý jogurt –

– v něm zamíchaná lžička acai prášku a lžička Antioxidačního Mixu –

– 1 banán nakrájený na kousky (půlka zamíchaná v jogurtu a půlka na ozdobení) –

– pár sušených malin (koupeno v obchůdku Sklizeno) –

– pár müsli srdíček taky ze Sklizeno –

– 1 kiwi –

– trocha kokosových lupínků na posypání –

– trocha chia semínek na posypání –

– pár sušených lístků růže z Iránu na ozdobení –

Káva Nekáva

A pak tu mám ještě jeden zdravý tip. Máte rádi kávu? Já jsme se jí dlouhá léta vyhýbala ještě dlouhou část střední školy, ale později, ani nevím kdy… možná někdy na vysoké, jsem se stala naprostým závislákem! Někdy jsem během studií vypila klidně i pět kafíček denně a to už je pak opravdu extrém. Teď už na tom tak hrozně nejsem, ale stejně si nedovedu ráno bez kávy představit. Když si dám ale kávu v podvečer nebo večer, někdy se mi stává, že pak nemůžu usnout. Od té doby, co jsme však objevila Macaccino bylinno kávu ze superpotravin, kterou prodává Ecce Vita, je všechno jinak.

Ráno kafe potřebuju, aby mě probralo, hlavně, když jdu do práce, ale večer už to vždy bylo spíše o chuti. Teď si místo běžné kávy dám tohle kafčo nekafčo a jsem naprosto spokojená. Neláduju do sebe další kofejn a navíc má vysoký obsah vitamínů a minerálů, takže ještě dělám něco pro svoje zdraví. Jde vlastně o směs Maca, kakaového prášku, kokosového cukru a vanilkového aroma. Má spousty příznivých účinků, o kterých si můžete přečíst ZDE. A navíc moc dobře chutná!

POZOR: O Antioxidační Mix a Macaccino je na mém Instagramu SOUTĚŽ! 

4 Replies to “Superpotraviny a kafe nekafe – Zdravé a zároveň moooc dobré!

    1. přesně tak to mám 🙂 😀 ničemu se nijak nevyhýbám… ale zas nejsem tip, co by si kupoval hambáče, kfcčko a mekáč…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *