Tak trochu jiný pohled na Prahu – Tříhodinová plavba lodí po Vltavě s rautem!

Tak jsem se po dlouhé době svezla lodí! Na Vltavě jsem byla naposledy před několika lety na šlapadle a na parníku, když jsem byla ještě hodně malá. To se tehdy často jezdilo lodí třeba do ZOO, určitě si to někteří také pamatujete. Tentokrát byla naše loď ale dost luxusní, hrála na ní živá hudba, dostali jsme welcome drink a na lodi byl raut… a trvala tři hodiny!

Vybrali jsme si plavbu od 19 hodin, což se nakonec ukázalo jako super volba! Viděli jsme totiž jak Prahu ve dne, tak Prahu po tmě. Vyzvednout si „palubní lístek“ jsme museli na mole 5 už cca půl hodinky před vyplutím. Doporučuji dojít ještě dřív, protože pak si na lodi zaberete mnohem lepší stůl s mnohem lepšími místy. Nám už toho na výběr moc nezbylo a to jsme tam byli půl hodiny předem.

U lístků nám poté řekli, že vyplouváme od mola 0, tak jsme tam došli. Představovali jsme si nějakou z těch klasických lodí, co denně vídáme na Vltavě, ale tahle nás příjemně překvapila. Byla bílá, velká, nová, luxusní… prostě moc pěkná!

Při vstupu jsme od personálu dostali welcome drink. Popravdě, čekala jsem něco lepšího, než polovičního panáka becherovky, ale budiž… Co je důležité říct – další pití na lodi už není v ceně a musíte si ho zaplatit. Ceny jsou ale celkem normální jako jinde v Praze, takže se nemusíte bát, že by vás tu nějak natáhli. My jsme si dali Campari s pomerančovým džusem a Cuba Libre. Platí se až na konci plavby. Na každém stole je číslo, takže se nemusíte bát, že by vám obsluha pak připočítala drinky někoho cizího.

V 19:00 jsme konečně vypluli! Během celé plavby krásně hrála živá kapela. Na začátku jsme šli ven na střechu, abychom se pokochali krásným výhledem. Pluli jsme například kolem Rudolfina, pod Karlovým a Železničním mostem atd. Občas jsme si zamávali s lidmi na břehu nebo na jiné lodi… počasí nám přálo… bylo to zkrátka fajn.

Asi po půl hodince jsme se rozhodli, že půjdeme dolů na raut. Netušili jsme ale, jaká tam bude fronta. Zasedli jsme zase zpátky ke stolu, pak jsme šli na chvíli na příď… to už jsme čekali frontu na zdymadla. Tam loď stála dobrých 40 minut. Ti, co byli ve frontě tak alespoň o nic nepřišli a my jsme pochopili, proč celá plavba trvá 3 hodiny. Loď plula kousek za Žluté lázně, ale hodně času zabralo čekání před zdymadly… a pak ještě připočítejme dobu strávenou v nich… a tři hodiny jsou pryč! Ale vůbec to nevadí, protože si mezitím alespoň uděláte fotky, vystojíte frontu a najíte se.

Když jsme se konečně odhodlali jít do fronty, šla už docela rychle. Všimli jsme si, že někteří lidé si už chodí přidávat i podruhé a potřetí. Nakonec jsme si nandali a najedli se do sytosti. I když některé jídlo už mezitím došlo. Takže další rada pro vás, pokud byste se plavbu rozhodli absolvovat, jděte si pro jídlo hned po vyjetí, jakmile se raut otevře.

Plavba skončila v 22 večer. Cesta zpátky už byla většinu trasy za tmy, což bylo také moc hezké. Noční Praha prostě má něco do sebe! Moc jsme si to užili! Je to jiný pohled Prahu a jiný pohled na Vltavu, než jak ji znáte z náplavek, mostů a vyhlídek. Vzít někoho na takovou plavbu může být navíc moc pěkný a příjemný dárek. A co je super, plavby se konají celoročně, takže můžete jet i v zimě, i když v létě je to přeci jen příjemnější, protože se část lodi otevře a nebo můžete jít na střechu. I když Praha v zimě bude mít určitě také něco do sebe!

A ještě jedna důležitá informace na záběr – ano, na lodi je wc! Takže se nemusíte bát, že byste to ty tři hodiny museli držet nebo pustit třeba přes palubu! 😀

Plavbu seženete na různých slevových portálech (např u Stips.cz) nebo přímo u poklady na mole č. 5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *