Touha být krásná: Aneb proč je pro ženy důležitá kosmetika?

Touha „být krásný“ by mohla být považována za tendenci snad každého člověka, neboť jsou jí lidé vystavováni v téměř každé kultuře po celém světě. I když v každé kultuře může být pojem „krása“ vnímán rozdílně. V Evropě je například módní být opálený, kdežto v Asii si potrpí na světlou bělostnou pleť a tmavá pleť je považována za neatraktivní – bohatí lidé v minulosti totiž nemuseli pracovat na polích a vystavovat se slunci, proto byli světlejší. Už jen proto má leckterá asijská kosmetika bělící účinky.

V každé kultuře má krása trochu jiný význam, je vnímána jinak. Ženy na celém světě mají jedno ale společné, ač jsou krásné, chtějí být ještě krásnější. A proč si nepomoci, když to jde? V dnešní době existuje nesčetné množství kosmetických výrobků.

Že chtějí být ženy krásné a líbit se nejen samy sobě, ale především mužům, už vydělalo velké množství peněz mnoha kosmetickým i oděvním značkám. Ale oblečení nechme teď stranou. Když se žena dívá do zrcadla, co vidí? Svůj obličej, svou tvář. A je prokázáno, že když se muž dívá na ženu, také udává největší pozornost její tváři. I když mu oči občas sjedou trochu níž, a mnohdy ještě trochu víc… že?

Všechny ženy si zaslouží být oceněny, respektovány a obdivovány. Když žena dbá o svůj vzhled, stává se ještě úžasnější. Lidé jí věnují více pozornosti, poslouchají ji, usilují o její společnost, ptají se jí na názor. Žena si je pak sama sebou jistější a díky tomu vypadá ještě lépe. Jak roste její sebedůvěra, pobírá i více respektu. Ať už v práci, mezi přáteli, doma… všude. Když její nejistota opadá, stává se smělejší, sebejistější, odvážnější, silnější. Připadá jí, že může dělat cokoliv. A každá žena je si toho vědoma!

Každodenním rituálem většiny žen v dnešní společnosti, je nalíčit se a upravit si vlasy. Aby ženy vypadaly dobře, upravují si vlasy, nehty, dávají si make-up, upravují si obočí, vezmou si pěkné oblečení, boty, navoní se… Nezáleží na váze, věku, typu pleti. Žena může vždycky vypadat lépe!

Nejdůležitější částí je make-up. Je to totiž náš obličej, který vyzařuje tu nejdůležitější podstatu, který spolupracuje a komunikuje s ostatními lidmi. Když s nimi mluvíme, když se jim díváme do očí, když se smějeme, dáváme najevo své názory nebo pocity – vždy používáme mimiku a lidé se nám dívají do obličeje. Naše tvář je místo, ve kterém lidé hledají informace. Skrze obličej se nám ostatní snaží porozumět.

Krása je tajná zbraň úspěchu a zručná aplikace make-upu je tajnou zbraní krásy. Věděli jste, že podle jisté studie ty ženy, které jsou vnímány jako dobře vypadající, dostávají mnohdy vyšší plat než ty, které jsou vnímány jako prosté, domácí, obyčejné? Dokonce prý až o 20% za tu stejnou práci.

Každý z nás má vzhled, který mu nadělila genetika. Tedy skoro každý. Někdo už si ho stihl upravit pomocí estetické chirurgie. Otázkou však je, jak co nejvíce vytěžit z toho, čím nás příroda obdařila. Existuje mnoho metod, jakými svůj vzhled můžeme vylepšit. Diety, cvičení, chirurgické zákroky… ovšem to vše stojí mnoho úsilí, času a peněz a některé z těchto metod mohou být také riskantní.

Svůj vzhled ale můžeme vylepšit za poměrně krátkou dobu a poměrně nízkou cenu. Důležité je, naučit se efektivně používat kosmetiku. Rozdíl je vidět okamžitě. A pak už můžete jen sledovat, jak se vám otevírají dveře, lidé se za vámi otáčejí, chválí vás, že vám to „dnes“ sluší a vy se cítíte jistější a krásnější.

Při správném používání kosmetiky posiluje žena svou vlastní krásu. Kosmetika může zakrýt vaše nedostatky a poukázat na vaše přednosti. Když je líčení provedeno vkusně a správně, je jako dobře padnoucí šaty.

6 Replies to “Touha být krásná: Aneb proč je pro ženy důležitá kosmetika?

    1. To já mám stejně jako ty. Make-up, linky, řasenka… a jdu… teda musim říct, že mě te´d kamarádky nakazily trochu začala jsem si dělat občas stínky nebo obočí. To ještě jakš takš zvládnu, i když to neni nic profi. Ale kontury, tvářenky apod… to o mně nikdo chtít nemůže. 😀 Dopadlo by to špatně.

  1. Holka, já používám už jen kokosový olej a make-up vůbec. Když jsem byla mladší, strašně jsem o to dbala. Teď? Teď je mi to docela putna. Potřebuji se líbit hlavně sobě a ten zbytek mě nějak nezajímá 🙂 Ale moc krásný článek!

    1. no, on je to článek o tom, proč ženy nosí make-up, malují se apod… o tom, jak o sebe dbají, proč… jak to ve světě může ženám otevírat dveře (např. v Asii je velká konkurence, přihlásí se na pozici mnoho žen, co budou mít stejné zkušenosti i kvalifikaci, ale nakonec vezmou tu, co bude vypadat líp…) není to článek o tom, zda jsi zrovna ty se sebou spokojená a používáš jenom kokosovej olej 😉 je to obecný.. a většina žen o sebe dbá dost.. upravují si obličej, vlasy, snaží se nosit hezké oblečení… chtějí být krásné. pokud si někdo přijde krásný s kokosovým olejem, tak proč ne 😉

  2. Pěkný článek na zamyšlení. ♥ 🙂 Pro mě je téma krásy takové hodně barvité. Názory a pohledy na to, co je krása, se různí. Když se nad tím tak zamyslím, ano, češu se, dám si ráno trochu makeupu – dělám to ale proto, že si myslím, že to mi dopomůže ke kráse? Ne. Přesně jak říkáš – pokud jsem ještě neležela pod skalpelem, jsem od přírody taková jaká jsem a na mě už jen je, co chci, aby bylo nejvíce vidět, pokud je nějaká speciální příležitost. Navíc péče o sebe sama není zase tolik o kráse – je to jakýsi standard, kterým žijeme – péče o sebe je zdraví. A podle mého je ve zdraví všechna krása. 🙂 K čertu se všemi standardy – je důležité sebe i okolí přijímat a povrchně neporovnávat. Ale to už jsem trochu moc odběhla. 😀
    Je super, že máme dnes tolik možností, jak být se sebou co nejspokojenější. 🙂

    1. díky, přesně tak, jak píšeš 🙂 kdyby sis nemyslela, že můžeš vypadat líp, a budeš s tim vypadat líp, že je, co zvýraznit a co zakrýt… tak by sis ráno ten make-up nedala a třeba se ani neučesala 😛 prostě by jsi vstala a šla do práce, školy… na pohovor, na ples, s kámoškou na kafe… klidně jen s obličejem umytym mýdlem a vlasama jako chroští 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *