Kde posedět blízko Staromáku a neutratit majlant? Tahle místa se vám budou líbit

Restaurace a kavárny na Staroměstském náměstí přeplněné turisty jsou přehnaně drahé. Mnohem horší ale je, že nemají vůbec co nabídnout! Nehezké prostory, nedobré kafe, přemrštěné ceny – proč ty turisty prostě trochu nevyždímat, že? Je to ale docela smutné, protože stačí zajít kousek za roh a najdete i nějaká ta útulná a designově krásná místa s příjemnou obsluhou, pestrou nabídkou, dobrým jídlem i pitím a hlavně – za menší ceny!

Cathedral Cafe

Jedním za takových míst je Cathedral Cafe. Tohle kouzelné místo je schované v úzké uličce jen pár kroků za Týnským chrámem. Podnik patří k Cathedral Prague Apartments. Ceny jsou tam příznivé, podobné jako najdete i dál od centra. Nic přehnaného. Rozhodně menší, než přímo na Staroměstském náměstí. Jídlo tu mají chutné, drinky i kávu taktéž. Je zde velmi příjemný interiér.

Pro sezení si můžete vybrat rovnou ze tří míst. Buďto přímo uvnitř, nebo ve vytopeném skleníku ve vnitrobloku, kde budete o něco blíže přírodě. A nebo úplně venku. Přes léto je ve vnitrobloku otevřená útulní zahrádka. Budete tady mít klid a také se dobře najíte nebo napijete. Rozhodně lepší, než uprostřed Staromáku.

Skautský institut

Dalším skvělým místem, které na vás čeká hned vedle Orloje – v domě U Zlatého rohu. Skautský institut, z. s. tady nedávno zřídil útulnou kavárničku, z které je hezký výhled na Malé náměstí. Najdete tady nejlepší ceny na Staromáku a možná i široko daleko za ním. Příjemná obsluha i něco dobrého k snědku je samozřejmostí.

Sednou si tu můžete uvnitř v kavárně nebo kdekoliv v prostorách institutu. Krásné posezení je tady za teplého počasí, kdy si můžete svou kávu vypít na vnitroblokové pavlači. Najdete tu i mnoho zajímavých kulturních veřejně přístupných programů a vzdělávacích cyklů, které se zabývají aktuálními problémy a společenskými tématy.

Bistro Monk

Třetím místem, kam můžete zajít, je bistro Monk v Michelské. Od Skautského institutu stačí projít pasáží, kterou uvidíte přímo naproti sobě. Pak půjdete pár kroků rovně a jste tam. Tohle útulné bistro má pestrou nabídku pochoutek i nápojů. Obzvláště snídaně a brunche tady stojí za to.

Není sice nejlevnější, ale pořád vás tu jídlo vyjde levněji než klobása a halušky na Staromáku nebo káva pod hořákem. Najdete tu jednoduchý avšak velmi vkusný a originální interiér a velmi příjemnou obsluhu.

Tahle místa nejsou samozřejmě vše, co kolem Staromáku najdete. Je toho daleko víc. Vybrala jsem ale tři, které mám nejraději. Pokud je neznáte, věřím, že až je navštívíte, budete se sem rádi vracet.

Tak co? Zaujalo vás některé z těchto míst? Budu ráda, když se do komentářů podělíte o své dojmy. Anebo mi dejte vědět o dalších místech, kam zajít. Určitě je ráda vyzkouším.

4 Replies to “Kde posedět blízko Staromáku a neutratit majlant? Tahle místa se vám budou líbit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *