Klipy čínských zpěváků natočené v Praze: Romantické záběry i neslušný nápis na zdi

Pražské uličky, náměstí, parky, mosty nebo nábřeží, to jsou dokonalá místa pro romantické chvilky a krásná místa, která si oblíbilo mnoho zahraničních umělců. I čínští zpěváci mají Prahu rádi, a tak zde už několik z nich natočilo videoklipy ke svým písním, které povětšinou vyprávějí příběh o lásce.

JJ Lin

Jedním z umělců, kteří zde natočili videoklip, byl například známý singapurský zpěvák JJ Lin. Dne 31. prosince 2011 tato asijská superstar sídlící na Taiwanu, vydala své 9. album Lost N Found, na kterém se objevila i píseň Never Learn. Videoklip k této romantické skladbě natočil JJ Lin v centru Prahy. Uvidíte zde například pražské tržiště, zámky u Čertovky, Karlův most, malostranské uličky, Hlavní nádraží a nábřeží nebo Staroměstské náměstí. A v 1. minutě a 21. vteřině také neslušný nápis na zdi, který na (ne)štěstí štábu, který klip natáčel, nikdo nepřeložil. A tak se mu můžeme alespoň my, kteří mu rozumíme, zasmát.

Wang Leehom

Prahu si zamiloval i americký rodák, který se proslavil po celé Asii, Wang Leehom. Tento Taiwanský zpěvák navštívil Prahu hned několikrát a hned několikrát zde natočil videoklip. Poprvé to bylo v roce 2014. Jde o klip k písni Cracked Heart, který byl spontánně za deštivého dne natočen v Praze na Karlově mostě na LeeHomův mobil. „Šel jsem v Praze po ulici a najednou začalo sněžit. Pomyslel jsem si, že je to perfektní doba pro Cracked Heart, a tak jsem to natočil na svůj mobilní telefon. Doufám, že se vám všem toto hudební video natočené na jeden záběr, líbí,“ napsal tehdy zpěvák na svůj Facebook.

Populární taiwansko-americký zpěvák Wang LeeHom vydal 23. ledna 2015 nové album Your Love. Stejnojmenná titulní píseň natočená opět v Praze, vypráví o víře v lásku, o tom, že by člověk neměl ustupovat kvůli frustraci a měl by rozšiřovat lásku na další úrovně – lásku k rodině, lásku k přátelům, lásku k partnerovi a lásku k víře. Tvorba Your Love byla prý inspirací od Boha. Hudební video natáčel zpěvák v listopadu roku 2014. Interiér v klipu je z chrámu sv. Kateřiny Alexandrijské. Starobylý chrám se sedmisetletou historií, který byl použit k natáčení videoklipu, byl svědkem lásky, víry a zázraků.

V roce 2017 se Leehom vrátil do Prahy, aby zde natočil další romantický videoklip. Šlo o píseň Singularity, která se nachází na Leehomově albu A.I. „Tentokrát jsem se vrátil do České republiky a využil spousty krásných zákoutí, abych představil romantický, ale nádherný milostný příběh v cizí zemi. Jde o dvojznačný a tajemný vztahu mezi A.I. (umělou inteligencí) a láskou, mezi člověkem a robotem,“ vysvětluje zpěvák a herec, kterého mohli čeští diváci zaznamenat například ve filmech Hacker po boku Chrise Hemswortha nebo Malý velký bojovník, kde si zahrál se svým blízkým přítelem Jackie Chanem.

Jay Chou

Dalším umělcem, který se rozhodl svůj videoklip natočit v hlavním městě České republiky, byl známý taiwanský zpěvák, skladatel, textař, herec a filmový a hudební producent Jay Chou. Píseň, jejíž hudební video bylo v Praze natočeno, se jmenuje You Can Hear It. Opět se jedná o romantickou píseň o lásce. Píseň pochází z Jayova 4. studiového alba Ye Hui Mei, které vydal 29. července 2003. Text k písni napsal Yu-Ting Tseng. V tomto videoklipu se podíváme do pražských uliček, na pražské mosty, do bytu s výhledem na Václavské náměstí, ke Karlovu mostu, uvidíme z dálky Pražský hrad a krásný výhled na Vltavu. Jay Chou, kterého si někteří čeští diváci mohou pamatovat z filmu Podfukáři 2, si Prahu natolik zamiloval, že se sem mnohokrát vracel. Dokonce byla i jednou ze zastávek během jeho svatební cesty a nafotil zde s manželkou svatební snímky.

Že nezůstane u jednoho klipu, bylo tak trochu jasné i u Jaye Chou. Ten v Praze natočil hudební video ještě v roce 2016. Tentokrát šlo o píseň Failure at love. Zpěvák se v něm prochází po Střeleckém ostrově nebo po Karlově mostě s výhledem na zasněženou Prahu.

Chris Lee 

Dalším z videoklipů natočených v Praze je klip k písni Cool (Chao) od čínské zpěvačky Chris Lee (Li Yu Chun). Videoklip byl vydán 22. dubna 2014. Opět zde je k vidění Karlův most a Hlavní nádraží, ale také Rudolfinum. Píseň se nachází na zpěvaččině nejnovějším albu 1987, které bylo vydáno 30. července 2014.

Jolin Tsai

Pro svou pěveckou kolegyni Jolin Tsai, která je rovněž z Taiwanu, napsal Jay Chou píseň Prague Square. Klip k této písni sice není natočen v Praze, ale je o Praze. Jolin se tehdy vrátila z výletu z Prahy, která ji natolik očarovala, že svého kamaráda a kolegu poprosila, aby jí o Praze napsal píseň.

Joey Yung

A nakonec ještě stojí za zmínku Joey Yung. V květnu 2006 měla tato hongkongská zpěvačka koncert pojmenovaný One Live One Love, na kterém ji doprovázela, kromě slavného čínského houslisty Yao Jue, také Moravská filharmonie z České republiky. Joey v dubnu před koncertem dokonce zavítala do Čech, aby zde s orchestrem mohla nacvičovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *