Pražské kavárny – Do těchto rozhodně stojí za to zajít!

Dlouho plánovaný článek je tady! Rozhodla jsem se vás postupně seznámit se zajímavými kavárnami v Praze, kam stojí za to zajít. Ať už jdete na kafe s kamarády či kamarádkami nebo na pracovní schůzku, vědět o takových místech se vždy vyplatí. Tady je první díl tohoto článku na pokračování a prvních 5 kaváren…

 

Vnitroblock

Už jste byli ve Vnitroblocku? Myslím si, že o něm už slyšel snad každý, minimálně každý, kdo se pohybuje často v Praze. Jde o projekt, při kterém se ze staré haly udělalo místo pro mladé kreativce s nezapomenutelnou atmosférou. Nejen, že se tam dá skvěle posedět u kávy i něčeho dobrého k zakousnutí (třeba burgery, domácí hranolky s fajn tatarkou nebo polévky) v kavárenském prostoru Signature, ale najdete tam taky české designéry a mnoho zajímavých uměleckých předmětů k zakoupení. Občas je tu k vidění též nějaká výstava něčí umělecké činnosti a konají se zde zajímavé akce. Pro fanoušky filmů je ve sklepě připraveno Pidikino, pro fanoušky tance zase taneční Sector. Jste fanoušci tenisek? Svůj prostor tam teď má i Footshop. Kdo rád posedí venku, najde tu stylové cool prostory bezva například na posezení s přáteli u vodní dýmky nebo povalování se u vínka. Konají se tu zajímavé akce a připravují se další zajímavé kreativní prostory. Tohle a mnohem víc… Vnitroblock se stále rozrůstá! Pokud jste tam ještě nebyli, je čas to napravit.

 

Super Tramp Coffee

Suprácká kavárna poblíž Národní Třídy, která vás může především zaujmout svým umístěním a venkovním sezením – to tedy především v létě. A co kavárna, která se doufejme nejmenuje podle amerického prezidenta, nabízí? Limonády, dobroty a hlavně kávu, kterou mají vážně výtečnou! Hezkou atmosféru tvoří ve večerních hodinách žárovky zavěšené přes dvůr ve vnitrobloku… A nebojte, Donalda tam nepotkáte.

 

Dos Mundos Café

Tohle je jedna z těch opravdu perfektních a originálních kaváren, v které nikdy nepřestanete být dítětem. Dos Mundos, tedy Dva světy… ten název tomu přesně sedí! Dos Mundos totiž spojuje dospělácký svět s tím dětským… Výtečnou kávu si tu můžete dopřát na houpačkách. A to doslova! Vlastně jde přesněji řečeno o českou lokální pražírnu. Kromě výborné kávy nabízí tato poměrně maličká kavárna také vynikající limonády nebo dortíky. Kromě toho je tu moc milá obsluha. Jediné mínus je, že je kavárna vážně malá a abyste si sedli, chce to mít trochu štěstí. A kde ji najdete? Na Letné… kde se to kavárnami skvěle hemží.

 

IF Café ve Werichově vile

IF Café kavárny jsou celkem známé a oblíbené. Skvělá káva, limonády, drinky, dortíky z dílny Ivety Fabešové a v létě lahodná zmrzlina. V létě 2017 otevřela Iveta další pobočku také ve vile pana Wericha na pražské Kampě. IF Café mám moc ráda. Ovšem tohle nové v parku na Kampě má své jedinečné kouzlo, obzvláště v letních měsících. Obrovskými prosklenými okny je výhled do parku… u toho skvělá domácí limonáda nebo vynikající káva s chutným zákuskem podle Ivetiny receptury… NÁDHERA!!! A k tomu ještě ty jemné detaily se vzpomínkou na pana Wericha. I obsluha je zde moc milá.

 

The Kavárna

Příjemné, útulné, i když trochu maličké, prostředí, nabízí The Kavárna mezi Korunní a Francouzskou ulicí (blízko Náměstí Míru). Navštívila jsem ji sice zatím pouze jednou koncem léta, ale byla jsem spokojená. Dobrá káva a příjemná obsluha… co víc si přát. Nejvíc mě okouzlila zadní místnůstka s gaučem a krásnou tapetou, kterou zdobilo zelené zrcadlo… takový retro pokojík.

 

Jelikož mám těch kaváren prošlých opravdu hodně, rozhodla jsem se udělat tento článek na pokračování. Věřím, že se budete těšit na to, co přijde příště… Mohu vás navnadit například na tajemné doupě, kde se budete cítit jako v domě kouzelníka nebo na místo, kde se to knížkami jen hemží.

6 Replies to “Pražské kavárny – Do těchto rozhodně stojí za to zajít!

  1. Tak o hodně z nich už jsem slyšela, ale jelikož nejsem z Prahy, tak jsem zatím neměla možnost je navštívit, každopádně až tam pojedu příště, tak chci rozhodně do Dos mundos, jelikož jsem největší milovník houpaček! ♥

  2. Dos Mundos mám moc ráda (hlavně kvůli houpačkám samozřejmě) a do Super tramp coffee se chystám už hrozně dlouho, ale pořád to nějak nevyšlo, musím napravit 🙂

    1. Lelšpí tam jít přes léto… uvnitř je to miniaturní, a nic extra tam neni. Ta atmosféra v létě stojí za to, ale…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *