S vietnamskými kavárnami se roztrhl pytel! Do těchto tří rozhodně stojí za to zajít

Cafefin (Nám. Jiřího z Poděbrad 4)

Všichni, nebo alespoň většina, znají Cafefin na Jiřího z Poděbrad. Je to vůbec první vietnamská kavárna, která v Praze vznikla (nebo jsem alespoň o žádné předtím neslyšela?). Její interiér je jako dělaný na instagramové fotky. Většina asi ví… Cafefin je moc hezký, příjemný a útulný, i když poměrně malý. Pokud nejdete volné místo, sedí se tam perfektně. Kávu mají lahodnou a vždy s krásným motivem. Víc druhů „latte art“ jsem snad ještě nikde v ČR neviděla. Ostatně, stačí se podívat na jejich Instagram. Je libo srdíčko, kytičku, lísteček, labuť, smajlíka, medvídka? Cafefin fungoval chvíli a hned tam bylo narváno. A to se nezměnilo. Navíc nabízejí i lahodné zákusky, dobré vietnamské jídlo a mnoho dalšího. Za zmínku stojí jejich marakujová domácí limonáda. Je sice trochu dražší na to, jak je malinká. Ale stojí za to ji ochutnat! Cafefin je projekt designéra a fotografa Jackieho Trana a sesterský podnik Pho Vietnam Tuan & Lan, který najdete kousek vedle. V kavárně můžete vidět i výstavku Jackieho fotek.

Web: https://www.cafefinvpraze.com/

Fb: https://www.facebook.com/cafefinvpraze/

Tonkin Café (Opletalova 928/20)

Je to podobé jako s vietnamskýma bagetama. Vietnamci zjistili, že to jde a tak se po jednom úspěšném bistru vyrojila kupa dalších. Teď zjistili, že to jde i s kavárnama… A v poslední době se začínají množit. začátkem prosince jsem se dozvěděla o Tonkin Café, které najdete vedle známé vietnamské restaurace Deli Viet u Václaváku, ze které si sem můžete nechat i donést jídlo. Nabízejí tu senzační vietnamskou kávu od Dak Lak, ale i oblíbené klasiky jako Latté nebo Cappucino. Prostředí je opět velmi příjemné. Prostornější než Cafefin. Před Vánoci to tu bylo ještě kouzelnější, díky množství světýlek, která byla všude navěšená. Vzadu je navíc pohodlný gaučík. Bonusem tohoto poklidného místa jsou zajímavá hudební vystoupení, na která u nich občas můžete narazit. A obsluha? Moc milá, bez výhrad.

Fb: https://www.facebook.com/Tonkin-Kaf%C3%A9-515082242199166/

Anthill (Americká 39, Praha 2)

A ve stejné době, přibližně o týden dřív než Tonkin, jsem objevila Anhill, tedy mraveniště, na Náměstí Míru. Mladí lidé se spojili a uskutečnili svůj sen. Nejde jen o obyčejnou kavárnu, ale o pěkný pohodlný a celkem velký prostor, kde je příjemné trávit čas. Je tu čítárna a také se zde často pořádají zajímavé přednášky a besedy. Kromě pití si tu můžete pochutnat i na vietnamských specialitách. Sedět můžete u stolu na židli, na křesílku či gauči nebo na zemi na polštářích, jako v čajovně. Na svém Facebooku mravenci píší: „AntHill je prostor pro mladé lidi, „mravence“, kteří chtějí inspirovat a být inspirováni.“ A takový pocit má člověk hned, když sem vkročí. Příjemná atmosféra je základ. Člověk se tu cítí pohodlně a skoro, jako doma. Na webu píší: „Chceme lidem připomenout hodnotu lidských vztahů. Vychutnejte si kávu, mrkněte na naše „starožitnosti“ a možná se s někým seznamte.“ No nezašli byste sem hned? Je to takový malý Vietnam uprostřed Prahy.

Web: https://www.anthillprague.cz/

Fb: https://www.facebook.com/anthillcafe/

2 Replies to “S vietnamskými kavárnami se roztrhl pytel! Do těchto tří rozhodně stojí za to zajít

  1. Cafefin jsem navštívila v prosinci. Na jednu stranu jsem byla nadšená a na druhou zklamaná. Dala jsem si snídani. Matcha Latte a toast s burákovým máslem. Nejdřív mi přinesli to Latte a toast 40 minut na to. Latte jsem měla už studený a do toastu jsem se mohla teprve pustit. Více mi vyhovuje, když mi snídani přinesou celou, protože vychladlé latte není nic moc.
    Meet My Lovely World

    1. Jee, tak to je zvláštní. Takhle dlouho jsem nečekala ani na jídlo během dne, kdy bylo narváno k prasknutí :-O Akorát mě mrzí, že už docela odflakujou latte art. Dělávali krásné obrázky, pokaždý jiný. Teď už zas dostávám pořád jen srdíčka a listy 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *