TIP NA VALENTÝNA: Ekvádorské růže s obřími květy a velkou výdrží

Klasickým dárkem, který muži dávají ženám v den svatého Valentýna, jsou květiny. Nejkupovanějšími jsou během svátku zamilovaných růže. V dnešní době jsou spojovány s láskou. Právě proto jsou především růžové a rudé růže těmi, které muži nejčastěji kupují na Valentýna.

Růže nepatří zrovna k nejlevnějším květinám, a přesto brzo uvadají a jejich krásu si užijeme jen malou chvíli. Existuje však několik druhů růží. Těmi nejkrásnějšími, nejkvalitnějšími, s největší výdrží jsou ekvádorské růže. Vyznačují se opravdu dlouhými stonky a obřími květy.

Rostou ve výživné sopečné půdě jihoamerických And – právě v Ekvádoru jsou pro jejich pěstování údajně ty nejlepší podmínky na světě. V nadmořské výšce kolem 2800 metrů rostou pomalu, a proto mají velký plný a velmi krásný květ. Kvést vydrží dlouho. Když je dostanete nařezané, měly by z kvalitního květinářství vydržet kolem 10 dní i více.  Populární jsou po celém světě. K narození prvního potomka, malého prince George, je jako dar dostala dokonce britská vévodkyně Kate.

Kde sehnat ekvádorské růže v Praze a za kolik?

V Praze můžete ekvádorské růže zakoupit například v květinářství v ulici Panská přímo v centru. V zimě v období Valentýna na ně mají speciální cenu. Jednu rudou obří ekvádorskou růži zde seženete v předprodeji za 69 Kč. Do tisícikoruny z nich máte poměrně veliký puget. Desetidenní výdrž je prý zaručena.

Kromě obyčejné kytice si můžete růže nechat naskládat do hezkého boxu nebo kornoutu. Při předobjednávce jsou vždy o dost levnější. Takže se rozhodně vyplatí nekupovat je na poslední chvíli. Např. puget 39 červených růží, které mám na fotce, by v předobjednávce vyšel na 2700 Kč, na místě 4700 Kč. To už je pořádný rozdíl! S tím počtem květů to ale nepřehánějte. Pokud není obdarovaná dáma Rambo, sotva tenhle obří puget unese… Mně to dělalo docela problém! A pak, kdo má doma takovou vázu? A dávat tak krásné květiny do kýble by byla škoda 😉

Kromě rudých mají v květinářství Panská i mnoho dalších barev. Pořádný výběr je například z odstínů růžové. Já jsem si odsud odnesla květinový box s 13 růžemi ve světle růžové. Při objednávce dopředu by se vším všudy vyšel na 999 Kč. Na místě byste si ovšem zase připlatili. Stál by 1500. Box obřích rudých růží vy pak při stejném počtu vyšel na 1199 a bez objednávky předem 1900.

Dárek je to rozhodně krásný. Hlavně, když víte, že vám tyto růže alespoň nějakou dobu vydrží a nepoletí do dvou dnů do koše. Chvíli budou dělat parádu a něžné pohlaví se může kochat jejich krásou.

Pro další informace se podívejte na web Květiny Panská.

 

Článek byl napsán jako můj vlastní tip na květinářství, které mám ráda. Květinový box jsem dostala jako poděkování. Nejde o placenou spolupráci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *