TOP 10 oblíbených výhledů v Praze! Metropole jako na dlani

Ach ty výhledy, jak já je miluju! Každý, kdo sleduje můj Instagram se určitě všiml, že fotografie z různých výhledů přidávám velmi často. Ten pocit, když stojíte na nějakém vyvýšeném místě a vidíte až do obrovské dálky, kdy máte celý okolní svět jako na dlani, je prostě k nezaplacení. Tohle jsou mé oblíbené výhledy v Praze:

Aureole

Restaurace Aureole na Pankráci hned vedle obchoďáku je úžasná! Jelikož jsem poblíž měla fakultu, měla jsem toto místo blízko a ráda sem chodilo. Ano, není to tu zrovna extra levné, ale předražené to také není. Dá se to! V zimě sedíte uvnitř na luxusních sedačkách a koukáte se na osvícené město skrze prosklené stěny. V létě je úžasné sezení na terase. Ať je jakékoliv období, na terasu můžete zajít kdykoliv a pokochat se výhledem bez skla nebo hledět do dáli obřím dalekohledem – zdarma! Ať už na romantickou schůzku, oslavu, nebo jen pro odreagování či schůzku s přáteli, sem prostě stojí za to zajít. Otevírají už v 11, pokud se to nezměnilo, takže můžete zajít prakticky kdykoliv. Nádherné je to ve dne i v noci. Pokud jste tu ještě nebyli, měli byste to napravit!

Sluneční terasa T-Anker

Na terase U Prince na Staromáku je pořád narváno. Tady je sice také hodně lidí, ale pokaždé se tu nějaké to místo najde. Na schůzky i posezení s přáteli či rodinou je to bezva místo. Vidíte odtud Staroměstskou radnici i Pražský hrad. Nahoru se svezete výtahem, který je zleva na boku vedle Kotvy. Ano, T-Anker je totiž na střeše obchodního domu Kotva, hned vedle terasy náležící ke klubu Fashion. Hezká atmosféra je tu ve dne i večer. Můžete se tu najíst, napít, dát si nějaké speciality na grilu nebo Burgery. Zajít sem navíc můžete i v zimě. Na terase si sice moc neposedíte, ale mají tam teď venkovní vytápěný stan a mrknout se na výhled ven, můžete kdykoliv.

Střecha Lucerny

Nádherný výhled ze střechy Lucerny, která byla týden v srpnu otevřená veřejnosti, byl k nezaplacení. Navíc jste se nahoru mohli svézt výtahem – páternosterem, což byl samo o sobě bezva zážitek. I když na střechách Lucerny bylo plno lidí, stálo to rozhodně za to. Pokud jste tohle prošvihli, měli byste toho litovat. Takový pohled jen tak nezažijete a na tohle místo se jen tak nepodíváte. Autoři projektu by ale chtěli střechu Lucerny upravit a otevřít ji veřejnosti. Cílem je oživit střešní život v Praze. Takže pokud jste návštěvu střechy Lucerny prošvihli, určitě budete mít ještě šanci se tam podívat. Věřím, že to bude ještě lepší! V budoucnu by tu mělo po rekonstrukci vzniknout komunitní centrum s kavárnou.

Zahrady pod Pražským hradem

Tohle je moje TOP místo v létě! Sice si musíte zaplatiti vstup, abyste sem mohli, ale je tu báječně! Můžete se vyhřívat na slunci nebo si sednou do stínu. Čas tady strávený, je naprosto super. Skvěle se tu relaxuje a Prahu máte jako na dlani. Je odtud vidět mnoho památek. Nejvíc za to stojí ta změť červených střech. Poprvé jsem o tohle místo zavadila jako malá, ale už jsem si nepamatovala, kde to bylo. Byla jsem ale jen pod zahradami, které i zespoda vypadají nádherně. Znovu jsem kouzelné místo na Malostranské objevila díky natáčení bollywoodského filmu v Praze – Jab Harry Met Sejal (Když Harry potkal Sejal), který se mimo jiné natáčel také zde. Chtěla jsem vidět svého oblíbeného herce Sshah Rukha Khana – jednu z největších indických hvězd – a tak jsme se přihlásila na natáčení. V zahradách se natáčela píseň Radha a já jsem tu strávila celý den. Od té doby se sem stále vracím, alespoň jednou za léto. Pokud jste tu ještě nebyli, až se zahrady zase v teplejších měsících otevřou, určitě sem zavítejte. Na konci léta tu navíc všude roste víno, tak si můžete i trochu zobnout.

Ochoz cestou z Petřína

Tohle je také můj oblíbený výhled! Navíc se sem dostanete kdykoliv a zdarma. Nejlepší cesta je, vyjet lanovkou na Petřín, a pak odtamtud jít pěšky směrem dolů po této cestě, kde je úžasný výhled. Také si zde můžete sednout na lavičku, pokud bude zrovna nějaká prázdná, a vychutnat si ten pohled. Vlevo uvidíte Pražský hrad a dál hezký výhled do „pražského údolí“ plného domečků. Hezký výhled je také ze zahrádky restaurace, která je nad touto cestou. Ale tady už si za ten výhled trochu připlatíte.

Botanická zahrada v Tróji

Nádherný výhled, i když trochu mimo centrum, je z venkovních zahrad Botanické zahrady v Tróji. Výhled je tu především na Trojský zámek a jeho krásné zahrady. Je to také dokonalé místo například pro svatby. Pod zídkou, na které na fotce sedím, je plácek, kde je dokonce i oblouk pro svatební obřady. Představte si, jak nádherné musejí být fotky, které jsou tu během svatby pořízené. Mít tady svatbu, musí být krása. Ta atmosféra… ten výhled! Dokonalost!

Klementinum – Věž

Tenhle výhled na věži v Klementinu jsem navštívila jen jednou. Stálo to ale za to! Bohužel, musíte si zaplatit za celou prohlídku a absolvovat ji. Sice je v tom zahrnuta i údajně nejkrásnější knihovna na světě, které se v pražském Klementinu nachází, ale do té smíte nahlédnout jen ze dveří. Dovnitř se nedostanete a naskytne se vám tak bohužel stejně jen pohled podobný tomu, co znáte z obrázků na internetu. A fotit se tam také nesmí. Výhled z věže, na kterou vedou dost strmé dřevěné schody, je ale perfektní. Vidět je tu Karlův most, Staroměstská radnice i noho dalšího. Obejít si věž můžete ze všech stran a tak uvidíte opravdu skoro celou Prahu, nebo alespoň Staré město.

Letenské sady a Kyvadlo

Úžasný výhled je samozřejmě z Letenských sadů a od Kyvadla! Zná ho asi každý, patří k těm nejvíce provařeným, ale pořád patří také k těm velmi úžasným. Obzvláště v letních měsících se tu hezky sedí nebo i prochází podél. Nejlepší cesta sem je od tramvají z Letné. Můžete se sem vyškrábat i zespodu od Vltavy, ale někdy to dá pořádně zabrat, hlavně v létě.

Vila Grébovka v Havlíčkových sadech

Jeden z výhledů, které jsem si oblíbila jako první, je ten od vily Grébovky. Jednou jsem tam s bráchou byla na garden party, kterou pořádala kanadská ambasáda. Za světla i po tom, co se setmělo, to byla nádhera. Od té doby tam chodím několikrát za léto. A vlastně nejen kvůli výhledu od Grébovy vily, ale také kvůli hezké atmosféře Havlíčkových sadů. Za mne jeden z nejkrásnějších parků v Praze. A hezký výhled je i z domečku nad vinicí, která v sadech je, nebo z vyhlídky nad umělými. Ty jsou kousek od vchodu do praku, pokud jdete shora. Já většinou chodím pěšky z Náměstí Míru a pak sejdu sady dolů na tramvaj.

Tančící dům – Glass Bar

Výhled z Glass Baru v tančícím domě, respektive z jeho terasy, je také skvělý. Hezké posezení hned nad Vltavou. Vidět odtud můžete hned na několik stran. A když se najde místečko na sezení, je tu i poměrně hezký relax. Ovšem musíte najít zrovna čas, kdy tam není X turistů, kteří se přišli jen fotit. Pro hosty Glass baru je vstup na terasu zdarma. Turisté, kteří se přišli jen vyfotit a podívat na výhled, musí platit, a tak se možná jejich počet trochu zredukoval. I tak je jich tu ale mnoho. A tak mnohdy, místo hezkého výhledu, vidíte jen něčí pózy.

Kam se chystám, ale ještě jsem tam nebyla? To je Sky bar v hotelu Hilton, Žižkovská věž (ano, vážně jsem tam ještě nebyla), věž u Karlova mostu, Jindřišská věž a Orloj. A vlastně i tu terasu U Prince bych ráda, ale zatím se mi vždy stalo, že byla místa rezervována tak 14 dní dopředu a žádné volné. Jinak krásné výhledy jsou například ještě od Vyšehradu, od Kongresového centra a další. 🙂

Pokud vás napadají další krásné výhledy v Praze, budu ráda, když TIPY napíšete do komentářů  🙂

22 Replies to “TOP 10 oblíbených výhledů v Praze! Metropole jako na dlani

 1. Za me rozhodne Divci hrady TOP, Dobeska 2nd TOP, Vysehrad, park na Santosce, Riegrovy sady, Park u Ceske televize, bunkry na Tocne u Dolnich Brezan, v Troji jsou krasny vyhlidky, nad Palmovkou, nad Podbabou a tak

 2. Ahoj,
  super článek a skvělé tipy. Já mám už dlouho připravený článek (v hlavě :D) s okolí mého města, ale ještě jsem se k tomu nedokopala 😀

  1. a odkud jsi? to bude určitě taky super. možná někdy sepíšu i mé oblíbené výhledy odjinud 🙂 ale zatim jich tak moc nafocených nemám. Třeba v Děčíně je jeden fajn.

 3. Juuu, to je super nápad na článek! Máš toho prozkoumáno fakt hodně, neměla jsem ponětí asi tak o 70% těch míst, takže článek oceňuji a až zas pojedu do Prahy, tak rozhodně některé z nich navštívím. 🙂

 4. Z těch fotek a výhledů mám až husinu. Nádherná místa. Znám jen jedno – botanickou zahradu v Trojí. Tam, kde sedíš, jsem seděla i já a užívala si profi focení s fotografem 🙂 je to tam nádherné

 5. Nevěřím, že jsem o těch kavárnách s výhledem nikdy neslyšela!:D a kromě Petřína a Letné jsem vlastně nikde nebyla.. tu kavárnu na střeše Kotvy musím určitě vyzkoušet a taky chci vidět střechu Lucerny:)

  1. To nejsou ani kavárny… Aureole je bar a fison restaurace a na Kotvě ten T-Anket, to je vlastně pivní terasa 😀 ale já tam pivo nidky neměla, protože to moc. Super tam vařej, dělaj burgery, a i to kafe a další věci maj fajn. Prostě super prosezení přes léto 🙂 Ale dá se tam jít i teď. Maj tam teď nahoře takovej stav vyhřívanej. Plus se dá sedět vevnitř. No a terasa se otevřená furt, aspoň na kochání 😀

 6. Tolik krásných výhledů :O já znám jen ty zahrady pod Pražským hradem, u Petřína a Letenské sady, díky za inspiraci na další 🙂 Nejvíc mě zaujal výhled z Klementina, ale nevím, jestli by se mi chtělo absolvovat celou prohlídku, ten výhled za to ale možná stojí 🙂 😀

  LENN

  1. Jasně, že stojí 🙂 Doporučuji. Aspoň uvidíš tu super barokní knihovnu – údajně nejkrásnější na světě 😛

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *