10 míst v Praze pro letní posezení: Nač se schovávat uvnitř, vychutnejte si drink venku!

Vnitroblock

O Vnitroblocku jistě všichni víte a už jsem to tu i zmiňovala v jednom předchozím kavárenském článku. Kromě toho, že se dá sedět uvnitř, dá se sedět i venku, bez ruchu z ulice. Příjemné místo na letní pokec u dobré kávy nebo vínečka.

 

Super Tramp Coffee

Odkážu opět na předchozí článek, ať se neopakuju. Krásné posezení ve vnitrobloku, jen docela maličké, ale stojí za to. Je kousek od Národní třídy, takže blízko centra.

 

Cukrárna Alchymista

Je libo záhadné místo opředené tajemstvími, kde se budete tak trochu bát, ale zároveň se cítit jako v nějaké pohádce? Pak rozhodně stojí za to zajet na Letnou a dojít si do cukrárny Alchymista! Když projdete celý podnik dozadu, dojdete do krásné zahrádky ve vnitrobloku, kde si budete připadat jako v jiném světě. Fontánka, místní kočičák, a tne klídek… Více se zase dozvíte v předchozím článku.

 

Aureole

Pokud toužíte po trochu větším luxusu, budete si muset zajet až na Pankrác! Stojí to ale za to. Najdete tu skybar a fusion restauraci Aureole. V létě můžete posedět na jejich terase hooodně vysoko nad zemí! Ten výhled stojí za to! Více zde.

 

Sluneční terasa T-Anker

Společně s Terasou U Prince na Staromáku, kde si každý Insta traveler a blogger musí udělat tu profláklou fotku, je to asi nejnarvanější místo v centru Prahy přes léto! Krásný výhled – je vidět Praha i Staroměstská radnice, a je tu o dost víc místa než na Terase U Prince. O T-Aankeru více zde.

 

Glass Bar na Tančícím domě

No, co si budeme povídat, moc místa tam zrovna není, ale pokud zrovna nějaké na sezení najdete, sedí se tam u té obří koule moc hezky. Výhled na hrad, na Vltavu, k tomu Aperol Spritz. Více jsem už psala tady, tak mrkněte.

 

Kavárna Čekárna

Sejděte dolů z Vyšehradu a nebo dojeďte tramvají na Výtoň a budete to mít kousek na „čekačku“… tedy do kavárny, která se jmenuje Čekárna. Uvnitř je docela maličká a nic extra tam nenajdete, ale když projdete dozadu, je tam krásný vnitroblok se zelení a moc příjemně se tam sedí. Ceny i sortiment mají také fajn. Nabízejí kávu z produkce Kavárny Pražírna. V týdnu mají otevřelo 8 – 22, což je v létě naprosto ideální, když chcete posedět venku. O víkendu pak jen do 20, což mi zase přes léto přijde trochu škoda.

 

Berlin Bar

Nedávno jsem na IPáku navštívila Berlin bar. Uvnitř to není nic zvláštního, ale venku? To je paráda! je tam krásný vnitroblok s parádním upraveným posezením. Měli jsme tu vynikající smoothie a domácí limčy. Ceny jsou trochu výš, ale pořád ne daleko od pražské klasiky. Co je na Berlinu ale nejvíc super, to je večerní atmosféra pod řetězy s žárovkami. A  ani pohodlné sedačky a zeleň nechybí.

 

Cocova On The Road

Na Střeleckém ostrově najdete během léta krásný karavan s názvem Cocova On The Road od Coffee Corner, s krásným posezením kolem něj. V kočovné kavárničce si můžete vychutnat například wafle, dobrou kávu nebo osvěžující květinové limonády. Mají je opravdu vynikající a navíc i vypadají dobře na pohled. Vše podtrhuje příjemné stylizované prostředí a vyšperkovaný karavan.

 

Manifesto Market

Originální místo plné posezení, stánků s jídlem, pitím, pochutinami. „Kde nic nebylo, je teď Manifesto, kulturní a gastronomický market v centru Prahy. Hudba, umění, design a street food,“ popisují tohle fascinující místo na Florenci jeho tvůrci na svém webu.  Perfektní místo, pro trávení času. Hraje tu hudba, když je moc vedro, stříkají tu na plné pecky rozprašovače. Dokonce si můžete sednout na vyvýšené místo a mít celý market jako na dlani. Myslím, že je to skvělé místo hlavně pro mladé. Před designéry, kteří tohle místo v zapomenutém koutě prahy plném prachu vytvořili, smekám pomyslný klobouk. Je to opravdu jedinečné místo, které zatím v Čechách nemá obdoby.

 

Další fajn místa s venkovním posezením, ke kterým bohužel zatím nemám fotky, jsou třeba kavárna Nový svět (dá se sedět venku na terásce), kafe Café Neustadt.

 

Budu ráda, když se do komentářů podělíte o tipy na další místa 🙂

 

Kam na dobrou kávu, dortík nebo brunch v Praze? Dalších 5 tipů je tady!

Pražské kavárny – Do těchto rozhodně stojí za to zajít!

TOP 10 oblíbených výhledů v Praze! Metropole jako na dlani

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *